2012. okt. 25. 15:29
1/2 BKRS válasza:
(9 alatt 4) = 9!/(4!*5!) = 126 választási lehetőség van.
Annak az esélye, hogy egy sem lesz hibás:
(5 alatt 4)/(9 alatt 4) = 5/126
Annak az esélye, hogy legalább 1 hibás:
1 - 5/126 = 121/126
Annak az esélye, hogy pontosan 1 hibás:
(5 alatt 3)*(4 alatt 1) /(9 alatt 4) = 40/126
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !
2012. okt. 25. 18:40