A raktáron 9 számítógép van. A megrendelő 4et szeretne. A gépek közül 4 hibás. A megrendelő kiválaszt véletlenszerűen 4et. a/Hányféleképpen választhat? b/Mennyi a valószínűsége, h éppen egy hibás lesz? c/Mennyi a valósz. , h legalább egy hibás lesz?

2012. okt. 25. 15:29
 1/2 BKRS ***** válasza:

(9 alatt 4) = 9!/(4!*5!) = 126 választási lehetőség van.

Annak az esélye, hogy egy sem lesz hibás:

(5 alatt 4)/(9 alatt 4) = 5/126

Annak az esélye, hogy legalább 1 hibás:

1 - 5/126 = 121/126

Annak az esélye, hogy pontosan 1 hibás:

(5 alatt 3)*(4 alatt 1) /(9 alatt 4) = 40/126

2012. okt. 25. 18:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !
2012. okt. 25. 18:40