Arra vagyok kíváncsi, hogyan kell megoldani az ilyen feladatokat... sajnos nem igazán értem, nem is a megoldásra van szükségem, hanem arra, hogy valaki elmagyarázza, hogyan is kell egy ilyen feladatot megoldani :/ KÉRLEK SEGÍTSETEK!

2012. okt. 24. 17:08
 1/1 bongolo ***** válasza:

lg x = 1 - lg 2

Már csak a bal oldalon van x, lehet mindkét oldalt 10-edik exponenciális függvénybe rakni:

10^(lg x) = 10^(1 − lg 2)

A bal oldalról tudni kell, hogy az simán x. Ez a definíciója a logaritmusnak. Ezt meg kell sajnos tnaulni.

A jobb oldalon:

Ha a hatvány két szám különbsége, akkor abból tört lesz:

10^(1 − lg 2) = 10^1 / 10^(lg 2)

Az egyértelmű, hogy 10^1 = 10. Azt meg, hogy mennyi 10^(lg 2), msot már tudnod kell, ha az előbb megtanultad a definíciót.


Ugye be tudod fejezni? Ha nem, szólj.

2012. okt. 24. 17:28