Arra vagyok kíváncsi, hogyan kell megoldani az ilyen feladatokat... sajnos nem igazán értem, nem is a megoldásra van szükségem, hanem arra, hogy valaki elmagyarázza, hogyan is kell egy ilyen feladatot megoldani :/ KÉRLEK SEGÍTSETEK!2012. okt. 24. 17:08
1/1 bongolo válasza:
lg x = 1 - lg 2
Már csak a bal oldalon van x, lehet mindkét oldalt 10-edik exponenciális függvénybe rakni:
10^(lg x) = 10^(1 − lg 2)
A bal oldalról tudni kell, hogy az simán x. Ez a definíciója a logaritmusnak. Ezt meg kell sajnos tnaulni.
A jobb oldalon:
Ha a hatvány két szám különbsége, akkor abból tört lesz:
10^(1 − lg 2) = 10^1 / 10^(lg 2)
Az egyértelmű, hogy 10^1 = 10. Azt meg, hogy mennyi 10^(lg 2), msot már tudnod kell, ha az előbb megtanultad a definíciót.
Ugye be tudod fejezni? Ha nem, szólj.