Valaki segítene a fizika háziban?


1) Mikor nagyobb a teljesítményünk, ha egy 10 kg tömegű követ 1 s alatt 1 m magasra emelünk, vagy ha egy 2 kg tömegű követ 2 s alatt 2,5 m magasra emelünk?

a)Az 1. esetben

b)A 2. esetben

c)Egyenlő a teljesítményünk

d)Nem lehet eldönteni.


2) Kinek nagyobb a teljesítménye, aki lassan, vagy aki gyorsan végzi a munkát?

a)Aki gyorsan végzi a munkát

b)Aki lassan végzi a munkát

c)Egyenlő a teljesítményük

d)Nem lehet eldönteni


3)hány kJ munkát végeztünk a 2,4 kW-os rotációs kapával negyed óra alatt?


Előre is köszönöm!!


2012. okt. 24. 15:17
 1/2 bongolo ***** válasza:

A munka: W = F·s

A teljesítmény: P = W/t


1)

1 kg 1 m magasra:

F = 10·g = 100 N

s = 1 m

W = 100 J

P = 100J/1s = 100 W


2 kg 2,5 m magasra:

F = 2·g = 20 N

s = 2,5 m

W = 50 J

P = 50J/2s = 25 W


2)

Mit gondolsz, ha ugyanazt a munkát valaki gyorsabban végzi el, akkor nagyobb a teljesítménye, vagy kisebb?


3)

P = 2,4 kW

munka: W = P·t

t = 1/4 óra = 900 s (át kellett váltani!)

szorozd össze, kJ lesz a mértékegység.

2012. okt. 24. 15:25
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. okt. 24. 19:14