Ha a számítógépem fogyaszt 450 W ot akkor egy hónapban mennyibe kerül?

Ezt hogy kell kiszámolni?
2009. aug. 9. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:

Mennyi idő alatt fogyaszt 450W-ot? Ha egy hónap alatt, akkor megnézed mennyibe kerül 1W és azt az értéket megszorzod 450-el.Aztán hozzáadod a 25%-os áfát,tehát amit az elöbb kiszámoltál,azt oszd el 4-el és ezt add hozzá ahoz az összeghez amit először kiszámoltál.


Egyenlettel:


x=ár

a=1W ára


a*450+((a*450):4)=x


Például:

x=?

a= 2ft

2*450+((2*450):4)=x

900+(900:4)=x

900+225=x

x=1125

Tehát egy hónapban ez 1125ft-ba kerül.

Remélem tudtam segíteni,írj vissza,hogyha nem havonta fogaszt 450W-ot,akkor leírom annak a megoldását.

2009. aug. 11. 11:13
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy óra használat után fogyaszt 0.45 kw-ot


Az tíz óra óra folyamatos használat után 4.5 kw


Ha 2 órát használod a gépet mindennap akkor az egy 30 napos hónapban 13.5 kw áram...



Egy kw áram áfás ára kb 50 forint!


Egy hónapban az összes áramköltsége a gépnek maximum Hetesszáz azaz 700 forint....


A monitor fogyasztása nincs beleszámolva de az sem lehet több havi 200 forintnál..


A számítógéped ennyit fogyaszt ha maximálisan van terhelve és annyi hardver bele van építve amennyit csak elbír a 450 wattos tápegysége..


Egyébként a fogyasztása annak függvényében változik hogy éppen mire használod...

2009. aug. 14. 13:17