Hány g tríciumban van annyi neutron, mint ahány elektron van 3,5g nitrogénatomban?


2012. okt. 18. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Hány mól 3,5 g nitrogénatom?

Mekkora a trícium moláris tömege?

Hány neutron van egy trícium nuklidban?

Tehát hány mól neutron van egy mól tríciumban?

2012. okt. 19. 20:09
 2/2 anonim ***** válasza:

:D


n(N)=(3,5/14)=0,25mol

N(N)=(0,25×6E23)=1,5E23db

N(e-)=(7×1,5E23)=1,05E24db=N(n0)


N(T)=(2×1,05E24)=2,1E24db

n(T)=(2,1E24/6E23)=3,5mol


m(T)=(3,5×3)=10,5g


Biztos nem aktuális már a "házi feladat", de azért másnak még jól jöhet a levezetés :)

2014. jún. 30. 15:22