2012. okt. 18. 21:20
1/2 anonim válasza:
Hány mól 3,5 g nitrogénatom?
Mekkora a trícium moláris tömege?
Hány neutron van egy trícium nuklidban?
Tehát hány mól neutron van egy mól tríciumban?
2/2 anonim válasza:
:D
n(N)=(3,5/14)=0,25mol
N(N)=(0,25×6E23)=1,5E23db
N(e-)=(7×1,5E23)=1,05E24db=N(n0)
N(T)=(2×1,05E24)=2,1E24db
n(T)=(2,1E24/6E23)=3,5mol
m(T)=(3,5×3)=10,5g
Biztos nem aktuális már a "házi feladat", de azért másnak még jól jöhet a levezetés :)