Matek negatív hatványokkal segítene valaki?


Például:


(x[négyzeten]+x[mínusznégyzeten]):x[mínuszegyediken]


2012. okt. 18. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A lényeg az, hogy x[a mínusz akárhányadikon]=1/(x[akárhányadikon]).

Ha a mínusz a nevezőben levő valami kitevője, akkor

1:x[mínusz n-ediken]=1/{1/x[mínuszszor mínusz n-ediken]}=x[plusz n-ediken].


A kérdésed példájában:

(x[négyzeten]+x[mínusznégyzeten]):x[mínuszegyediken]

=(x[négyzeten]*x[elsőn]+x[(-2)-(-1) hatványon]=x[-2+1. hatványon]+x(-2+1. hatványon)=x[a 3.-on]+x[az elsőn]=

x^3+x.

2012. okt. 18. 19:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Leesett a tantusz, köszönöm szépen a magyarázatot!
2012. okt. 18. 20:10