A kedves matek tanárnéni ezt adta fel házinak valaiknek valami ötlet hogy mi a válasz mert én sehogy sem tudok rájönni? Levezetés is kéne.

[link]

2012. okt. 15. 17:56
 1/2 anonim válasza:

az első, amit tudni, kéne, hogy a matek nem társadalomtudomány...


Na: a földszint az x, az I. emelet az y, a második emelet z.


x+y=42

y+z=48

y=x+z


Ebből x=42-y, z=48-y, vagyis

y=42-y+48-y

y=90-2y

3y=90

y=30


Visszahelyettesítve: x=12, z=18

2012. okt. 15. 18:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Millió köszönet a kedves előző kommentelőnek. :)
2012. okt. 15. 18:27