matek házi de egyszerűen nem értem 2óra 30perc átváltottam az 150p 3méter 300cm de még így se tudom mit kéne számolni2012. okt. 15. 16:48
1/5 anonim válasza:
150 perc alatt 3 métert halad. 60 perc alatt X métert. A 60-at viszonyítod a 150-hez, és akkor kijön hogy a 3 méterhez viszonyítva mennyi lesz az X.
Százalékban gondolkodva a 150 perc az 100%, akkor 1,5 perc az 1%. A 60 perc hozzá képest 40%-ot jelent, 3 méternek a 40%-a pedig a megoldás.
2/5 A kérdező kommentje:
nem százalékba kell megadni de a százalékos válaszod felet hogy a 60at viszonyítom a 150hez nem értem akkor most mennyi a megoldás
2012. okt. 15. 17:05
3/5 anonim válasza:
Ahogy az előző válaszoló leírta. Tehát 2 óra 30 perc= 2*60+30 perc= 150 perc.
150 perc............3 méter
60 perc............x méter
Innen x=(60*3)/150=180/150= 1,2 méter (ennyit halad óránként)
4/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ másodiknak azt megértetem és azáltal a házimnak a b c részét is megoldottam :)
elsőt nem értetem
2012. okt. 15. 20:22
5/5 A kérdező kommentje:
elsőnek a válaszát hozzávetetem a másodikéhoz kicsit az is érthető már :) de még azt nem nagyon értem
2012. okt. 15. 20:23