Egy csiga 2óra 30perc alatt 3métert halad hány métert halad 1óra alatt?

matek házi de egyszerűen nem értem 2óra 30perc átváltottam az 150p 3méter 300cm de még így se tudom mit kéne számolni
2012. okt. 15. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

150 perc alatt 3 métert halad. 60 perc alatt X métert. A 60-at viszonyítod a 150-hez, és akkor kijön hogy a 3 méterhez viszonyítva mennyi lesz az X.


Százalékban gondolkodva a 150 perc az 100%, akkor 1,5 perc az 1%. A 60 perc hozzá képest 40%-ot jelent, 3 méternek a 40%-a pedig a megoldás.

2012. okt. 15. 16:57
 2/5 A kérdező kommentje:
nem százalékba kell megadni de a százalékos válaszod felet hogy a 60at viszonyítom a 150hez nem értem akkor most mennyi a megoldás
2012. okt. 15. 17:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszoló leírta. Tehát 2 óra 30 perc= 2*60+30 perc= 150 perc.

150 perc............3 méter

60 perc............x méter


Innen x=(60*3)/150=180/150= 1,2 méter (ennyit halad óránként)

2012. okt. 15. 17:16
 4/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ másodiknak azt megértetem és azáltal a házimnak a b c részét is megoldottam :)


elsőt nem értetem

2012. okt. 15. 20:22
 5/5 A kérdező kommentje:
elsőnek a válaszát hozzávetetem a másodikéhoz kicsit az is érthető már :) de még azt nem nagyon értem
2012. okt. 15. 20:23