2012. okt. 13. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

1000= 10^3

1000^lg5 = 10^3lg5 = 10^lg5^3 = 5^3 = 125

2012. okt. 13. 16:42
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ! abban az egyben tudnál még segíteni ha nem tartalak fel hogy 10 az lg7.en annak az eredménye 7 vagy rosszul gondolkodom ?
2012. okt. 13. 16:45
 3/3 anonim ***** válasza:

jól gondolkodsz :)


erre van egy azonosság is:


10^lgx = x


(10-es alapú logaritmusra írtam az azonosságot, de persze más alappal is tökéletesen működik)

2012. okt. 13. 17:14