Wordpress sablont kell létrehozni netbeansben. Van valakinek ötlete hogy kellene?
itt a pontos feladat:
Az alábbi szempontok szerint készítsenek el egy működő Wordpress sablont.
Színek,szagok Önökre bízva.
Layout elrendezése: 1 hasábos: fejléc + fő rész + láblác
A fejlécben az alábbi sorrendben szerepeljen: dinaminkusan generált h1-es header-ben a blog címe bal oldalra zárással; menüpontok (kategóriák + page típusú oldalak egymás mellé rendezve, tehát float-olni kell) balra zárva; keresőmező jobbra zárva. A keresőmező kapjon egy 12px-es border radius-t és 10px-es paddingot.
A fejlécbe tegyenek 1db háttérképet, vagy 1db logót.
Linkek: a linkek színét ne hexadecimális kóddal adják meg, hanem rgba() -val. Az rgba használatát akár a w3.org hivatalos css3 referenciájában, akár a Google-t használva valamelyik online tutorialból kideríthetik. Egyszerű dologról van szó.
Az összes link (kivéve .post-meta linkjei) kapjon egy kb. 0.6-0.8-as átlátszóságot (ennek pontos mértékét Önökre bízom), lásd rgba. :hover esetén pedig a linkek legyenek teljesen telítettek (opacitás = 1), lásd rgba.
A .post-meta konténerhez tartozó linkek (kategória, dátum, hozzászólás) :hover esetén kapjanak egy kis árnyékot (text-shadow tulajdonság). Használatát lásd hivatalos referencia, vagy Google. Szintén egyszerű, gyorsan megérthető dologról van szó.
Ahhoz, hogy a :hover esetén felvett értékek ne azonnal lépjenek életbe, használják a transition effektet (lásd órai munka).
A mediaquery-k segítségével optimalizálják a sablont maximum 480px széles képernyővel rendelkező eszközökre. A mediaquery-k használatát lásd órai munka. Fontos, hogy a kisebb eszközre szánt verziónál a menüpontokat ne egymás mellé, hanem egymás alá rendezzék (nincs float-olás). Ne feledkezzenek el arról, hogy a fejléc háttérképét ehhez a képernyőfelbontáshoz igazítsák. Ehhez vagy használják a CSS3 background-size tulajdonságát, (használatát lásd referencia, vagy Google), vagy ha ez nem szimpatikus megoldás, akkor méretezzék át.
A képe(ke)t tegyék bele egy /images almappába a sablon mappáján belül. Ne felejtsék el, hogy a css fájlokhoz hasonlóan a képeket tartalmazó mappát is a bloginfo('template_directory') függvény segítségével érhetik el. A template_directory csak a sablon mappáját adja meg, az ebben szereplő almappák elérési útvonalát Önöknek kell megadni (lásd órai munka során /css mappa).
Az órai munka során létrehozott fájlok elérhetőek a dokumentumtárban.
Mindenkitől 1db url címet kérek szépen, ami az elkészített és aktivált sablonnal rendelkező blog-ra mutat. Tehát NE az órai sablon legyen bekapcsolva, hanem a házi feladatként elkészített új sablon. Pl: web50.stud.huminf.u-szeged.hu
Az elkészített sablont (a sablon fájlokat tartalmazó mappát) töltsék fel a tárhelyük wp-content/themes mappájába, ezután tudják aktiválni az admin felületen (lásd órai munka)
Bármilyen kérdésük van, keressenek bizalommal.
Mindenkinek jó munkát kívánok.
Nem értem:OOOO szőőőke vagyok :D
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!