Nem tudja valaki hogy kéne ezt a feladatot levezetni? Nagyon örülnék a segítségnek, mert sajnos elakadtam:(2012. okt. 11. 20:22
1/4 anonim válasza:
Hol akadtál el? Melyik képletekbe tudsz behelyettesíteni?
2/4 A kérdező kommentje:
Hát igazából az egészben, mivel mi órán azt az egy képletet vettük, hogy F1*k1=F2*k2 és itt a k1 az a 0,5m a k2 az 1m (ha minden igaz), de olyanról nem volt szó, hogy mi van akkor ha magának a rúdnak is van súlya. A másik két erőt pedig ugye nem tudjuk. Lehet, hogy most is teljes hülyeséget mondtam, mert már vagy egy órája ilyenekkel szenvedek és kezdek teljesen belezavarodni...
2012. okt. 11. 20:43
3/4 anonim válasza:
Nagyon jó, látom az igyekezetet:)
A forgatónyomatékot a felfüggesztési pontra írjuk fel, így az kiesik az egyenletből.
A testre ható erő a test tömegközéppontjára hat (1,5/2 a szélétől). Tehát a felf.ponttól (1,5/2-0,5 = 0,25)m távolságra.
Tehát: k1,k2 ismert
F1: ismert
F2 <- ez a kérdés
Az egyenlet rendezésével megoldható.
4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget:)
2012. okt. 11. 21:11