Fizika - gyorsulásszámítás. Tudnátok segíteni?


a= 15m/s^2

t= ?? (üres)

s= 550m

v(t)= ??


A T-t és a V-t kéne kiszámítani. A többi simán ment, de itt elakadtam. Előre is köszönöm.



2012. okt. 11. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

s=a*t^2/2

v(t)=v0+a*t

2012. okt. 11. 18:37
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, lehet, hogy én vagyok a hülye.. sőt.. De a t nincs megadva, így ezekkel nem tudok számolni. Tudnál segíteni?
2012. okt. 11. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor nézd meg az 1. egyenletet. Egyenletet rendezni azért csak tudsz?
2012. okt. 11. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:

s=a/2*t^2

550=15/2*t^2

t=8,56

v=a*t

v=15*8,56

v=128,4

2012. okt. 11. 18:44