Feladat: Írd fel az összeget szorzat alakban!
3(x+y)+5(x+y)
a(x+y)+b(x+y)
ab+2b+3a+6
2xy+2xz+4xy²
Hogy kell ezt csinálni? Leírná nekem valaki?
2012. okt. 3. 17:37
1/4 BKRS válasza:
Kiemelunk amit lehet:
3(x+y)+5(x+y)=(3+5)*(x+y) = 8(x+y)
a(x+y)+b(x+y) = (a+b)(x+y)
ab+2b+3a+6 = a(b+3)+2*(b+3) = (a+2)(b+3)
2xy+2xz+4xy² = 2x(y+z+2y^2)
2/4 A kérdező kommentje:
Így már értem! Nem tudtam, hogy lehet szorzat alakban is össze- vagy kivonni a zárójelen kívül. :)
2012. okt. 3. 17:42
3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. okt. 3. 17:43
4/4 BKRS válasza:
itt igazabol csak kiemelesek tortentek.
Az 1.-ben es 2.-ban pl kiemeltem (x+y)-t.