Matek házi. Nem értem. Segítség! Hogy kell csinálni?


Feladat: Írd fel az összeget szorzat alakban!


3(x+y)+5(x+y)

a(x+y)+b(x+y)

ab+2b+3a+6

2xy+2xz+4xy²


Hogy kell ezt csinálni? Leírná nekem valaki?


2012. okt. 3. 17:37
 1/4 BKRS ***** válasza:
100%

Kiemelunk amit lehet:

3(x+y)+5(x+y)=(3+5)*(x+y) = 8(x+y)

a(x+y)+b(x+y) = (a+b)(x+y)

ab+2b+3a+6 = a(b+3)+2*(b+3) = (a+2)(b+3)

2xy+2xz+4xy² = 2x(y+z+2y^2)

2012. okt. 3. 17:39
 2/4 A kérdező kommentje:
Így már értem! Nem tudtam, hogy lehet szorzat alakban is össze- vagy kivonni a zárójelen kívül. :)
2012. okt. 3. 17:42
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. okt. 3. 17:43
 4/4 BKRS ***** válasza:

itt igazabol csak kiemelesek tortentek.

Az 1.-ben es 2.-ban pl kiemeltem (x+y)-t.

2012. okt. 4. 15:29