A számolósok menete is kellene. :)köszi:)2012. okt. 2. 18:26
1/1 anonim válasza:
Az ammónia moláris tömege: Mnh3=17,0304 g/mol
Tömegszázalék jelentése:
100g oldatban van 25g NH3
A 25g NH3 az
n=m/M=25/17,0304=1,46796 mol
Tehát ha
100g oldatban van 1,46796 mol NH3
akkor xg oldatban van 5,00000 mol NH3
x=(100/1,46796)*5=340,6087 g oldat
Tehát 340,6087 NH4OH tartalmaz 5 mol NH3-at.
Eddig a részig biztos vagyok, innentől lehet rosszul értelmeztem az anyagmennyiségszázalékos összetételt, de simán csak mólszázalékot számoltam.
az ammóniaoldat moláris tömege:
M nh4oh=35,05 g/mol
n=m/M=340,6087/35,05=9,7178 mol
9,7178 mol NH4OH tartalmaz 5 mo NH3-at
100 mol NH4OH tartalma x mol NH3-at
X=(5/9,7178)*100=51,45197 mol NH3 amiől következik, hogy az oldat 51,45 n/n %-os.