_ _ 1 3 _ _ _ A két szélső kivételével mindegyik szám eggyel nagyobb a két szomszéd szorzatával. Tudnátok segíteni? Nem értem az egészet!

2012. okt. 2. 16:34
 1/2 BKRS ***** válasza:

Mondjuk a szamok:

a,b,1,3,c,d

1=b*3 + 1

b=0

3=1*c+1

c=2

Tehat eddig itt tartunk: a,0,1,3,2,d

3*d+1=2

d=1/3

a*1+1=0

a=-1

Tehat a szamok:

-1,0,1,3,2,1/3

2012. okt. 2. 16:53
 2/2 BKRS ***** válasza:

Van meg egy szam a jobboldalon.

jeloljuk mondjuk n-nel

-1,0,1,3,2,1/3,n

n*2+1=1/3

n*2 = -2/3

n=-1/3

vagyis a teljes sorozat:

-1,0,1,3,2,1/3,-1/3

2012. okt. 2. 18:05