A csak németül beszélők hány %-kal vannak kevesebben,mint az angolul beszélők?2012. szept. 30. 17:50
1/2 BKRS válasza:
A tarsasag 30%-a nem beszeli egyik nyelvet sem, ez 9 fo,
tehat mardt 21 ember aki beszel nemetul vagy angolul.
Nemetul beszel mondjuk n ember. nemetul es angolul n/3,
csak nemetul akkor 2n/3,
anglul 5n/3, csak angolu 5n/3-n/3 = 4n/3
Tehat
2n/3 + n/3 + 4n/3 = 21
7n/3 = 21
n = 9
Csak nemetul 2n/3 = 6 fo beszel
angolul meg 5n/3 = 15
A csak nemetul beszelok 9-cel vannak kevesebben mint az angolul beszelok, ami a 15-nek 9*100/15 = 60%-a.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2012. okt. 2. 17:50