Egy 30 fős társaságban az angolul és németül beszélők arány 5:3. A németül beszélők harmada tud amgolul is, de a társaság 30%-a nem beszéli az említett nyelvek egyikét sem. A társaságban hányan tudnak angolul?

A csak németül beszélők hány %-kal vannak kevesebben,mint az angolul beszélők?
2012. szept. 30. 17:50
 1/2 BKRS ***** válasza:

A tarsasag 30%-a nem beszeli egyik nyelvet sem, ez 9 fo,

tehat mardt 21 ember aki beszel nemetul vagy angolul.

Nemetul beszel mondjuk n ember. nemetul es angolul n/3,

csak nemetul akkor 2n/3,

anglul 5n/3, csak angolu 5n/3-n/3 = 4n/3

Tehat

2n/3 + n/3 + 4n/3 = 21

7n/3 = 21

n = 9

Csak nemetul 2n/3 = 6 fo beszel

angolul meg 5n/3 = 15

A csak nemetul beszelok 9-cel vannak kevesebben mint az angolul beszelok, ami a 15-nek 9*100/15 = 60%-a.

2012. okt. 2. 17:13
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget!
2012. okt. 2. 17:50