Fel kéne írni ezeket a tizedes számokat törtként: -5.1333333...; 0.1434343...; 1.45777777...; 0.63191919...; -0.2347347347...
És, ha lehet, egyszerüsítést is írjatok..
Köszi! XD
2012. szept. 27. 15:53
1/1 anonim válasza:
Ezeket a következőképpen kell csinálni:
-5.1333333 := x
-51.33 = 10x
-513.33 = 100x
Kivonjuk egymásból
462 = -90x
x=-462/90
Egyszerűsítés után
x=-77/15
Számológéppel vagy írásbeli osztással lehet ellenőrizni. A többit megcsinálhatod a minta alapján. Szívesen:)