Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni nekem tíz...

Tudnátok segíteni nekem tíz érvet felsorolni hogy Tímár Mihály miért jó, vagy hogy miért volt rossz ember?

Figyelt kérdés

a konkrét kérdés az, hogy "Arany ember- e Tímár Mihály?" és az a lényeg hogy 10 érvben vagy azt kell megindokolnom hogy jó ember volt mert ezt és ezt tett vagy azt hogy rossz ember volt mert ezt és ezt tette.

mielőtt nekemesne bárki is...elolvastam a könyvet. sőt azt is elárulom hogy nem igazán nyerte el a tetszésemet.(lehet ezért nem is sikerült megoldanom,mert nem emlékszem mindenre) a probléma pedig az hogy 4 max 5 érvet tudok mindkét oldalra max felhozni...és holnap pedig ebből lesz a felelés( 10-ötös, 8- négyes stb stb...)



2012. szept. 24. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Maradjunk azért a 10 jónál, mert nyilván azért a könyv címe az, hogy Aranyember.

Megmentette az elfogástól Ali Cs.-t, Tímea apját

Megmentette Tímea életét is

Megtalálta és biztonságba helyezte a kincseket

Jó áron értékesítette a búzát ami a zsákokban volt

Brazovicséknál elhelyezte Tímeát,

Amikor látja, hogy rosszul bánnak vele, az árverezésnél megvásárolja a házat, és Tímeát tesz meg úrnőnek

Hogy jogos vagyonát neki adhassa, feleségül veszi őt

Noéminek és anyjának pátenst szerez, övék lesz a Senki szigetének bérleti joga hosszú időre

Megmenti Tímea életét azzal, hogy felfedi az ajtó titkát

Állítólagos halálával Tímea lesz a vagyon tulajdonosa

A párbaj során megvédi Kacsuka őrnagy becsületét

Az ő boldogságát is elősegíti azzal, hogy "meghal" hiszen így Kacsuka és Tímea 1 év után összehazasodhatnak

Talán van már 10 ?

2012. szept. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! :))
2012. szept. 24. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!