2012. szept. 20. 15:54
1/1 BKRS válasza:
Mondjuk a kezdo sebesseg v es a gyorsulas -a.
Akkor a sebesseg a t idovel az indulas utan:
v-at
A megtett ut eddig: vt -0,5*at^2
Mondjuk addig amig megall a test az eltelt ido/megtett ut kiszamitasa:
Ekkor a sebesseg 0 vagyis:
v-at = 0
v=at
t=v/a
Teahat ennyi ido telik el.
a megtett ut:
vt +0,5at^2 = v*v/a +0,5*a(v/a)^2 = (1,5 * v^2)/a