Hogyan számolunk időt utat (stb), ha egy kezdősebesség és ellentétes gyorsulás van megadva?

2012. szept. 20. 15:54
 1/1 BKRS ***** válasza:

Mondjuk a kezdo sebesseg v es a gyorsulas -a.

Akkor a sebesseg a t idovel az indulas utan:

v-at

A megtett ut eddig: vt -0,5*at^2


Mondjuk addig amig megall a test az eltelt ido/megtett ut kiszamitasa:

Ekkor a sebesseg 0 vagyis:

v-at = 0

v=at

t=v/a

Teahat ennyi ido telik el.

a megtett ut:

vt +0,5at^2 = v*v/a +0,5*a(v/a)^2 = (1,5 * v^2)/a

2012. szept. 21. 17:44