Hogyan kell ezt kiszámolni? 100. 000Ft-ba kerül valami annak az árát emelték 15%-kal majd 20%-kal mennyibe kerül most?


2012. szept. 16. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
135.000
2012. szept. 16. 13:41
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Beginer módszer:


A termék ára 100.000 ft

A termék árának egy százaléka 100.000/100=1000 forint

Így 15%-a 15*1000=15000 forint

Az új ára: 115000 forint

és így tovább


Advanced módszer:

15%-os emelés 1,15-ös szorzót hoz be: 100000*1,15 az első emelés után az ár, a második után: 1000000*1,15*1,2

2012. szept. 16. 13:44
 3/5 anonim ***** válasza:

#1 Matekból gyenge vagy! 100000*1,15=115000

115000*1,2=138000

2012. szept. 16. 13:45
 4/5 anonim ***** válasza:
A matek nem az erősségem az bizonyos, csak három ezret tévedtem! Majd legközelebb!:P
2012. szept. 16. 13:47
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! :)
2012. szept. 16. 15:30