2012. szept. 16. 13:36
2/5 anonim válasza:
Beginer módszer:
A termék ára 100.000 ft
A termék árának egy százaléka 100.000/100=1000 forint
Így 15%-a 15*1000=15000 forint
Az új ára: 115000 forint
és így tovább
Advanced módszer:
15%-os emelés 1,15-ös szorzót hoz be: 100000*1,15 az első emelés után az ár, a második után: 1000000*1,15*1,2
3/5 anonim válasza:
#1 Matekból gyenge vagy! 100000*1,15=115000
115000*1,2=138000
4/5 anonim válasza:
A matek nem az erősségem az bizonyos, csak három ezret tévedtem! Majd legközelebb!:P
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! :)
2012. szept. 16. 15:30