Tudnátok pár fizikával kapcsolatos kérdésben segíteni?


1. mi a Coulomb féle surlódási erő képlete?

2. 2mm az egyenlű: a,20mű m b,200mű m c,2000mű m d,2*10^6 mű m

3. a Coulomb féle súrlódási tényezők az érinkező felületek nagyságától a,exponenciálisan fügenek b, lineárisan függenek c, négyzetesen függenek d, fügtelenek

4. ha a lejtő magassága h0 az alapjának hossza a akkor a csúszási súrlódási eggyütható mitől függ?


2012. szept. 15. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. S=k*N, ahol N a felületek közt ható nyomóerő, k pedig egy a felületekre jellemző konstans, ha a test mozog, ez az erő a sebességével ellentétes irányú. Ha a test nyugalomban van, akkor S legfeljebb k0*N, ahol k0 a nyugalmi állapotra jellemző konstans, S ekkor a testet a felülettel párhuzamosan ható tőle különböző erők eredőjének ellen ereje, ami a testet nyugalomban tartja.


2. A milli egy ezredet, a mikro egy milliomodot jelöl, így 2 mm = 0,002 m = 0,002*1000000/1000000 m = 2000*1/1000000 m = 2000 mű m, tehát C.


3:D


4. Az érintkező felületek minőségétől.

2012. szept. 15. 15:52
 2/11 A kérdező kommentje:

köszönöm sokat segítettél:)

az elsőre ezek a képletek közül kellene választanom de nemtudok:S

a, Fs= mű*K

b, Fs= mű0*K

c, Fs=mű0*K* v0

d, Fs= mű0*K

Anegyedikre pedig ezek közül kell választanom:

a,a/h0

b,a^2/h0

c,a*h0

d,a^2*h0

2012. szept. 15. 16:05
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezeket a feladatokat le tudnád írni újra, részletesebben?


Az elsőben, hogy mi mit jelöl, pontosan mi a különbség a b) és a d) válaszlehetőségek között, kiderül-e valahol, hogy a test a lejtőhöz képest mozog vagy nyugalomban van?


A negyedik is fura. Például nem "erő" van írva "együttható" helyett? Vagy nem vétettél-e valami hasonló elírás(oka)t? Mert a súrlódási együttható csak az érintkező felületek anyagi minőségétől függ.

2012. szept. 15. 16:27
 4/11 A kérdező kommentje:

Az első így szól:

A Coulomb féle száraz mozgási(csúszási) súrlódási erő (K a felületeket összenyomó erő, vagy kényszererő)

a, Fs= mű*K

b, Fs= mű0*K

c, Fs= mű0*K*v0

d, Fs= mű0*K

2012. szept. 15. 16:32
 5/11 A kérdező kommentje:

A negyedik pedig így:

Ha a lejtő magassága h0, az alapjánka a hossza a, akkor a csúszási súrlódási együttható:

a, a/h0

b, a^2/h0

c, a*h0

d, a^2*h0

2012. szept. 15. 16:34
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor az első az egyértelműen az a). (mű0 általában a nyugalmi/tapadási együtthatót szokta jelölni, és mint fent kifejtettem ez különbözhet a mozgásitól/csúszásitól. Meg ha a b) helyes, akkor a d) is, és gondolom csak 1 válasz jó.)


A negyedik meg szerintem még mindig hülyeség... A mű hogy a fenébe lenne már a lejtő dőlés szögének kotangense? Hogyha olajat öntök rá, akkor ugyanannyi marad, mintha smirglit teszek a lejtő és a test közé? Már bocsánatot kérek, de ez f*szság.


Ha minden áron tippelnem kell, akkor a), mert egyedül annak nincs dimenziója. Esetleg írd le, hogy ti hogyan definiáltátok a csúszási súrlódási együtthatót, mit tanultatok róla. Vagy tedd fel ezt a kérdést külön, hátha a jelenlevők közül valaki más máshogy is hallott volna erről mint én.

2012. szept. 15. 16:55
 7/11 A kérdező kommentje:

az utolsót énis furcsálltam márt én arra gondoltam hogy a helyes az a magasság/hoszz lenne de olyan választ nem találtam.


igazából sehogy nem definiáltok kaptunk 10 kérdést arra abból választanak ki 5-öt és azokból minimum 4 re jól kell válaszolni hogy bemehessek előadásra

2012. szept. 15. 17:03
 8/11 anonim ***** válasza:

NEM A LEJTŐ DŐLÉSÉTŐL FÜGG! A MAGASSÁG/HOSSZ IS UGYANOLYAN HÜLYESÉG.


Az azt mondja meg (mármint a magasság/lejtő (s nem az alap) hossza), hogy a nehézségi erő mekkora része hat a lejtővel párhuzamosan. A súrlódási erőbe a nyomó erőn keresztül az számít bele, hogy a lejtőre merőlegesen mekkora része hat a nehézségi erőnek, ez pedig az alap és a lejtő hosszának hányadosa. (Ugye végig feltettük, hogy a lejtő egyenes.)


A súrlódási erő nagysága, ha a lejtő magassága h0, az alapjának hossza a, a lejtő egyenes, a testre pedig csak a lejtő és egy homogén nehézségi erőtér hat:

Fs = mű*K = mű*G*a/l = mű*G*a/gyök(h0^2 + a^2),

ahol mű a súrlódási együttható, ami a lejtő és a test felületének az anyagától függ, G a testre ható nehézségi erő, l meg a lejtő hossza.


Ha ezt a kérdést kapod, akkor az a) választ jelöld meg, mert annak nincs mértékegysége a válaszok közül.


Amúgy hova jársz? Hogyhogy nem nyilvánosak az előadások? Amikor olyan kedvem és szabadidőm is volt, akkor én mindig be tudtam menni más egyetemek/karok előadásaira... Sose kérdeztek semmit (a jelenlétet meg egyszerűen nem írtam alá, ha volt).

2012. szept. 15. 17:52
 9/11 A kérdező kommentje:
hát az előadásra a "belépő" úgymond az a helyes válaszok tudása. Amúgy dunaújvárosba
2012. szept. 15. 22:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondom én, hogy titkolod a 4. feladat egy részét.


Úgy, hogy a test sebessége állandó a csúszás során, vagy úgy, hogy éppen elindul a lejtőn, van értelme feltenni a kérdést, hogy Ha a lejtő magassága h0, az alapjánka a hossza a, akkor mekkora a csúszási súrlódási együttható.


És igen akkor az a) válasz lesz a helyes.


A privátban írt kérdéseiddel kapcsolatban pedig olvasd el ezt (az első két pont tartozik ide, nem sok): [link]

2012. szept. 15. 22:31
1 2