2012. szept. 15. 11:19
1/1 anonim válasza:
x+y=80 (kg)
x*2/(2+3)+y*3/(3+7)=(x+y)*5/(5+11)
x=10 (kg)
tehát 10 kg kell az elsőből és 70 kg a másodikból