Két arany-ezüst ötvözetünk van. Az elsőben 2:3, a másodikban 3:7 ezen fémek aránya. Mennyit kell venni az egyes ötvözetekből, hogy 80 kg olyan új ötvözetet kapjunk, amelyben az arany és ezüst tömegének aránya 5:11?

2012. szept. 15. 11:19
 1/1 anonim ***** válasza:

x+y=80 (kg)


x*2/(2+3)+y*3/(3+7)=(x+y)*5/(5+11)


x=10 (kg)


tehát 10 kg kell az elsőből és 70 kg a másodikból

2012. szept. 15. 13:29