Egy orvosi fecskendő végét befogva a hengerben lévő levegő térfogatát 60%-ára préseljük össze. mekkora lesz a levegő nyomása, ha a külső légnyomás 100000 Pa?2012. szept. 13. 23:15
1/2 anonim válasza:
Valami homerseklet adat nem hianyzik esetleg
2/2 bongolo válasza:
Bizonyára jó lassan nyomjuk össze, ezért a hőmérséklet nem változik, izotermikus állapotváltozás lesz.
Azoknál azt kell csak tudni, hogy p·V állandó. Vagyis most:
p1 = 100 kPa
V2 = V1·0,6
p1·V1 = p2·V2
==>
p2 = p1·V1/V2 = p1/0,6