Fizika, gázok állapotváltozásai? Feladat lent!

Egy orvosi fecskendő végét befogva a hengerben lévő levegő térfogatát 60%-ára préseljük össze. mekkora lesz a levegő nyomása, ha a külső légnyomás 100000 Pa?
2012. szept. 13. 23:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Valami homerseklet adat nem hianyzik esetleg
2012. szept. 14. 10:42
 2/2 bongolo ***** válasza:

Bizonyára jó lassan nyomjuk össze, ezért a hőmérséklet nem változik, izotermikus állapotváltozás lesz.

Azoknál azt kell csak tudni, hogy p·V állandó. Vagyis most:


p1 = 100 kPa

V2 = V1·0,6

p1·V1 = p2·V2

==>

p2 = p1·V1/V2 = p1/0,6

2012. szept. 14. 11:35