Valaki légyszíves magyarázza el röviden a számolási menetet.Köszönöm2012. szept. 13. 19:37
1/3 anonim válasza:
Amennyien feltételezzük az azonos sűrűséget szimpla egyenesarányosság.
2/3 --> ?
3/7 --> 600kg
(2/3)/(3/4)*600=1333,3kg
2/3 bongolo válasza:
Ha nehezen tudod átlátni, hogy mivel kell szorozni és mivel osztani, akkor csináld elemi lépésekkel:
Tudjuk 3/4 m³ tömegét: 600 kg
akkor 1/4 m³ tömege annak harmada, vagyis 200 kg
akkor 4/4 m³ = 1 m³ tömege 4·200 = 800 kg
már megvan 1 m³ tömege
akkor 1/3 m³ tömege 800/3 kg
végül 5/3 m³ annak ötszöröse, tehát 4000/3 kg = 1333,3.. kg
Aztán kis gyakorlás után megy majd kevesebb lépéssel is:
Ha 3/4 m³ 600 kg, akkor 1 m³ tömege 600/(3/4) = 600·4/3 = 800 kg
És ha 1m³ megvan, akkor 5/3 m³ az 5/3·800 kg
És aztán fog majd menni egyetlen lépésben is, 600/(3/4)·5/3, de ne rögtön ezzel kezdj.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :))
2012. szept. 14. 15:49