Mekkora a tömege öt harmad köbméter anyagnak, ha három negyed köbméter anyag tömege 600kg?

Valaki légyszíves magyarázza el röviden a számolási menetet.Köszönöm

2012. szept. 13. 19:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Amennyien feltételezzük az azonos sűrűséget szimpla egyenesarányosság.

2/3 --> ?

3/7 --> 600kg

(2/3)/(3/4)*600=1333,3kg

2012. szept. 13. 21:31
 2/3 bongolo ***** válasza:

Ha nehezen tudod átlátni, hogy mivel kell szorozni és mivel osztani, akkor csináld elemi lépésekkel:


Tudjuk 3/4 m³ tömegét: 600 kg

akkor 1/4 m³ tömege annak harmada, vagyis 200 kg

akkor 4/4 m³ = 1 m³ tömege 4·200 = 800 kg

már megvan 1 m³ tömege

akkor 1/3 m³ tömege 800/3 kg

végül 5/3 m³ annak ötszöröse, tehát 4000/3 kg = 1333,3.. kg


Aztán kis gyakorlás után megy majd kevesebb lépéssel is:

Ha 3/4 m³ 600 kg, akkor 1 m³ tömege 600/(3/4) = 600·4/3 = 800 kg

És ha 1m³ megvan, akkor 5/3 m³ az 5/3·800 kg


És aztán fog majd menni egyetlen lépésben is, 600/(3/4)·5/3, de ne rögtön ezzel kezdj.

2012. szept. 14. 00:52
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :))
2012. szept. 14. 15:49