SÜRGŐS! Miért más a matekkönyvben a megoldás?


A feladat tök egyszerű, "Írjuk fel a kör egyenletét, ha a középpontja az origóban van és áthalad a (4;7) ponton".

Én úgy csináltam, hogy x0^2 + y0^2 = r^2, ezért 16 + 49 = r2. Viszont a könyv megoldása: x^2 + y^2 = 16 + 49. Akkor ő hogy csinálta? :\ előre is nagyon köszi


2012. szept. 10. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A kör egyenletében mindig van egy x meg egy y. Ezek a VÁLTOZÓK.

Az 'r' pedig paraméter, a paraméter az nem változó, hanem egy konkrét szám.

A változó meg a paraméter két teljesen különböző fogalom.


PL másodfokú egyenlet:

ax^2+bx+c=0

Itt x a változó, a,b,c paraméterek, amik vagy konkrét számok, vagy szám helyett állnak, de ettől még mindig paraméterek maradnak.


jelen esetben r^2=16+49=65 egy konkrét szám, a változóknak meg mindig ott kell lennie.


Az origó központű kör egyenlete

x^2+y^2=r^2

ahol r^2-et vagy tudom vagy nem. Most speciel tudom, ezért azt be lehet írni.

x^2+y^2=85

2012. szept. 10. 20:39
 2/2 A kérdező kommentje:
értem tehát amit én csináltam az jó, csak nincs vége. mert ez kijött, és akkor úgy kell behelyettesíteni a kör egyenletébe.. :) köszi!
2012. szept. 10. 20:47