Helyesek ezek a mondatok?

Figyelt kérdés

I woke up at quarter past five. I went to school at half past seven.When the lessons over I went home. I did my homework. I helped my sister with her homework. I had dinner. I had shower. I went to sleep.


Én 5:15-kor felkeltem. Fél nyolckor mentem suliba. Amikor az órák véget értek hazamentem. Megcsináltam a házi feladatomat. Megvacsoráztam. Lezuhanyoztam. Mentem aludni.


Esetleg "szebb" mondatokkal hogyan írhatnám le?


2012. szept. 5. 20:19
 1/4 A kérdező kommentje:
és azt is mondta a tanár hogy egyszerű és folyamatos múltú (?) mondatokat írjunk
2012. szept. 5. 20:22
 2/4 anonim ***** válasza:

when the lessons were over I went home

I had a shower

- egyszerű múltnak ezek jók, valóban nagyon egyszerűek :)

2012. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

I woke up... and went to the bathroom. While I was having a shower, my mum fixed my breakfast. After getting dressed and having my breakfast I left for school. My friends were waiting for me in front of the house. We were walking to school slowly and chatting about the film we saw together the day before. Lessons started at eight o'clock. We had six lessons today. When they were over I went home. After having some rest I did my homework, then helped my little sister with her homework. Then I was reading whole afternoon. I had dinner with my family at ... o'clok. After that I had a shower, and then went to bed. I watched my favourite evening programme on TV, and after that I went to sleep.


hirtelen ennyi jutott eszembe, nem tudom elég "szép"-e :)

2012. szept. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hú köszi mind a kettőtöknek :)
2012. szept. 6. 17:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!