A4940825 kérdése:

1,3 (felette pont) Matekon ez volt a példa. A=1,3 (felette pont) 10A=13,3 (felette pont) 9A=12 A=12 9 Akkor ugyenezt, h kell 0,7 (felette ponttal)?


2012. szept. 5. 18:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy: A=0,777...., Ezt megszorzod 10-zel: 10A=7,777...., majd a kettőt kivonod egymásból: 10A-A=7,777....-0,777..., amiből 9A=7, és így A=7/9. Ha számológéppel ellenőrzöd, ki fog jönni :)
2012. szept. 6. 07:24