2012. szept. 5. 18:46
1/1 anonim válasza:
Ugyanúgy: A=0,777...., Ezt megszorzod 10-zel: 10A=7,777...., majd a kettőt kivonod egymásból: 10A-A=7,777....-0,777..., amiből 9A=7, és így A=7/9. Ha számológéppel ellenőrzöd, ki fog jönni :)