A függvénytáblában erre azonosságot nem találtam, előszőr valahogy egyszerűbb alakra kellene hozni.
2012. szept. 2. 12:25
1/2 anonim válasza:
A gyökvonás átírható hatványozásra.
köbgyök x = x^1/3 (Negyedik gyök ugyanígy)
Ez lesz belőle, amit már a hatványozás azonosságaival könnyű továbbalakítani:
x^1/3*(x^1/4)^1/3=x^1/3*x^1/12=x^5/12
2/2 anonim válasza:
Vagy használod az azonosságokat: azonos gyökjel alatt álló számok szorzása esetén a szám hatványkitevőjét összeadjuk. Először az x-et írjuk át, hogy negyedik gyök alatt legyen, ez így fog kinézni: 4. gyök(x^4). Most már össze tudjuk szorozni 4. gyök(x)-szel, szorzatuk 4. gyök(x^5) lesz. Egy másik azonosság alapján egy gyök alatt álló számból úgy vonunk gyököt, hogy a gyökkitevőket összeszorozzuk, ebben az esetben: köbgyök(4. gyök(x^5)) összeszorozzuk gyökkitevőket, így a végeredmény 12. gyök(x^5), aminek a hatványkitevős alakja megtalálható az előző hozzászólásban.