Köszi

2012. aug. 27. 16:14
 1/5 Silber ***** válasza:
Mi a feladat? Ez egy négyismeretlenes egyenlet, 4 egyenlet kellene az egzakt megoldásához.
2012. aug. 27. 16:16
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A megoldas a kovetkezo:



Lgx=lga+lgb-lgc-lgd


Lgx=lg(a*b)-lgc-lgd


Lgx=lg(a*b)-(lgc+lgd)


Lgx=lg(a*b)-(lg(c*d)


Lgx=lg[(a*b)/(c*d)]


x = (a*b)/(c*d)



lga+lgb = lg(a*b)


lga-lgb = lg(a/b)


Ahol a,b,c,d nem valtozok hanem szamok.Kerek zold pacsit.

2012. aug. 27. 16:28
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak ennyi a feladat!! :))



Köszönöm!!! :))

2012. aug. 27. 21:58
 4/5 anonim válasza:

Szia

Éedekelne , hogy hogyan lett ebből Lgx=lgab-lgc-lgd ez

lg(ab)-(lgc+lgd) ?


Köszi

2013. jan. 26. 17:50
 5/5 Silber ***** válasza:

lg(x)=lg(ab)-lg(c)-lg(d)

lg(x)=lg(ab)+(-1)*lg(c)+(-1)*lg(d)

lg(x)=lg(ab)+(-1)*[lg(c)+lg(d)]

lg(x)=lg(ab)-[lg(c)+lg(d)]

2013. jan. 26. 18:03