Fizika, fordulatszám kiszámítása?


a fordulatszámnak ez a képlete : 1/t (egy osztva nagy t-vel, csak nem tudok nagybetűt írni)

akkor ha pl. a t az 180 akkor a fordulatszámot úgy kapjuk meg, hogy elosztjuk az egyet 180-al?


2012. aug. 25. 13:51
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Pontosan.
2012. aug. 25. 20:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát ja. A képlet ezt írja elő. A jelentése meg az, hogy egységnyi idő alatt hány fordulatot tesz meg a körmozgást végző, vagy forgó test.

Ha T = 180 s, akkor n = 1/T = 1/180 1/s, ami azt jelenti, hogy 1 másodperc alatt 1/180 fordulatot képes megtenni.

Ha T= 0,5 s, akkor a fordulatszám 2 1/s, és 1 másodperc alatt két fordulatot tesz meg.

2012. aug. 28. 02:24