A válaszokat előre is köszönöm.2012. aug. 25. 11:10
1/2 anonim válasza:
Ha p=3x+1 és p=4y+1,
akkor q=p-1=3x és q=p-1=4y.
Mivel 3 és 4 relatív prímek,
q=3*4*z, tehát igaz.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. aug. 25. 13:01