Ancsa, Bea és Edit almát vettek. Edit kétszer annyit vett, mint Ancsa, de ebből négyet megevett. Ha a maradék almáját elfelezi, akkor ugyanannyi lesz nála, mint Beánál, aki kettővel kevesebbet vett Ancsánál. Hány almát vett Ancsa?

HELP PLZ!!! :)
2012. aug. 1. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Legyen Ancsa a, Bea b, Edit e. Akkor (2*a-4)/2=b és a-2=b, tehát bármennyi almát vehetett Ancsa, Bea 2-vel kevesebbet vett és Editkétszer annyit. Pl. ha Ancsa vett 11 almát, akkor Edit 22-t és Bea 9-et. Behelyettesítve, (2*a-4)/2=(2*11-4)/2=9, itt megkaptuk hogy mennyi almát vett Bea. Nem írja, hogy összesen mennyi almát vettek?
2012. aug. 1. 12:35
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez valami beugratós kérdés? Az eredmény akármennyi lehet, bármelyik számmal kijön. Tehát ennyi adatból nem lehet konkrétan megmondani. Pl. ha 100 almát vett, a másik 200-at, 4-et megevett, maradt 196, elfelezve 98, ami 2-vel kevesebb 100-nál.
2012. aug. 1. 12:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, pontosan! Ezért kérdeztem én is, hogy összesen mennyi almát vettek, mert ha ez meglenne, ki tudnánk indulni valahonnan.
2012. aug. 1. 13:07
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem írja! :/
2012. aug. 1. 13:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor bármennyi lehet az Ancsa által vett almák száma.
2012. aug. 1. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Legalábbis 2, vagy annál nagyobb szám. 1-nél nincs értelme, mert akkor Edit nem tudna kettőből négyet megenni. Kettőnél pedig Bea 0 db almát vett, de az még belefér. :)
2012. aug. 1. 14:35
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkinek!!!
2012. aug. 1. 15:36