Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan készüljek fel a gazdasá...

Hogyan készüljek fel a gazdaság pótvizsgámra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a nagy problémám, hogy év végén meghúztak "gazdasági környezetünk" tantárgyból, hiába tanultam, ahogy csak bírtam, a tanár pikkel rám.

Szóval: tegnap kiküldték a kérdéseket, melyekből fel kell készülnöm, és AZ ANYAG FELÉT NEM VETTÜK! TANKÖNYV NINCS, CSAK A FÜZET. Amibe viszont mindent leírtam, én ezek nincsenek. Így gondolom az osztálytársaimnak sem. Ezért tőletek kérek segítséget, hátha tudtok nekem segíteni.

A kérdések:

Vállalkozás:


Egyéni vállalkozás lényege létrehozása, vállalkozói igazolvány kiváltásának feltételei


Társas vállalkozások:

Alapító okirat, a társaság vagyona, a tagok felelőssége, jogi személyiség fogalma

Közkereseti társaság, Betéti társaság, Korlátolt felelősségű társaság, Részvénytársaság lényege, rövid jellemzése

Állami vállalat, Szövetkezet, Non-profit szervezetek

A vállalkozás megszűnése


Az ár:

Árrendszer fogalma

Árak csoportosítása, az ár felépítése

Árral kapcsolatos fogalmak (árrés, beszerzési és eladási ár, nettó és bruttó ár)

Árképzés, módszerei


Költség és ráfordítás

Fogalma, lényege

Költségek csoportosítása

Költségek fajtái


A gazdálkodás személyi feltételei:


A Munka törvénykönyve.

Munkaviszony, munkaszerződés

Kollektív szerződés

A munkáltató és a munkavállaló jogai és kötelezettségei


Pénzügyi ismeretek:


Pénzügyi politika fogalma, fajtái

Bankrendszer fogalma, fajtái

MNB lényege, feladatai

Kereskedelmi bankok lényege, feladatai

Hitel, pénzforgalom


ELŐRE IS KÖSZÖNÖM! :)



2012. júl. 11. 21:46
 1/3 anonim válasza:
Tanulj.Gazadaságiból ezt még én is tudom annak ellenére,hogy sosem figyeltem és nem is érdekelt a tantárgy.
2012. júl. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ezek könnyű tételek bakker! googlet használj,ha végképp semmi nincsen
2012. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ha valóban olyan könnyű, legyetek szíves leírni, mert fingom sincs az egészről, a neten meg nem sok mindent találtam... :(
2012. júl. 30. 15:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!