megvannak a megoldásaim ellenőrizni szeretném..

31.es : c, d , e

32.es : g, h


[link]


2012. júl. 6. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:

25^-1/2=(5^2)^-1/2=5^-2/2=5^-1=1/5


27^-2/3=(3^3)^-2/3=3^-6/3=3^-2=1/3^2=1/9


32^3/5=(2^5)^3/5=2^15/5= 2^3=8

2012. júl. 6. 21:44
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha ellenőrizni szeretnéd, számtalan módja van, például a GeoGebra:

[link]

Bár az elejét egy zsebszámológéppel is lehet.

2012. júl. 6. 22:49
 3/4 bongolo ***** válasza:

32. g)

(3a)^(-2/3) = 1/∛(3a)²


32. h)

3a^(-2/3) = 3/∛a²

2012. júl. 6. 22:52
 4/4 bongolo ***** válasza:
elkéstem :)
2012. júl. 6. 22:53