Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Okos törisek, ennek a viccnek...

Okos törisek, ennek a viccnek mi a lényege?

Figyelt kérdés

Brezsnyev, Kádár és Nixon repülőgépen utaznak. A gép lezuhan a kannibálok földjén, de ők életben maradnak. Elindulnak hát a sűrűben, mígnem elfogják őket a kannibálok.

- Te ki vagy? - kérdi Brezsnyevet a főnök.

- Én vagyok a CCCP elnöke.

- Vigyétek! - kiált a törzsfőnök - Jó lesz pörköltnek.

- És te ki vagy? - kérdik Nixont.

- Én vagyok az USA elnöke.

- Vigyétek! - jön a válasz - Jó lesz gulyásnak!

- És te? - kérdezik Kádárt.

- Én vagyok Magyarország elnöke.

- Nahát, ez fantasztikus! - ugrik fel a tözsfőnök - A fiam ott tanul az egyik egyetemen. Meghívlak vacsorára. Mit kérsz? Pörköltet vagy gulyást?


Benne lesz töriben a Kádár-korszak tételnél, de nem vágom. Mármint gondolom a gulyáskommunizmusra akar utalni, de... mi a poén? Bocs, hogy ilyen hülye vagyok:D


2012. jún. 18. 01:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy Kádár-korszak. Kádár a legnagyobb. Ergo Brezsnyev és Nixon a kannibálok szemében senki, nem érdekli őket, hogy melyik országot képviselik, milyen pozicíóban, de bezzeg a Kádárt... még gulyással is kínálják.


Ez a poén.

2012. jún. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Először nekem is megfordult a fejemben ez a lehetőség, de nem találtam viccesnek. De akkor jó. Azt viszont még mindig nem értem, miért lesz ez benne a feladatban...
2012. jún. 18. 03:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem pont ezért. Ezt akarja érzékeltetni, hogy gyakorlatilag tényleg így viszonyultak a külpolitikához abban a korban.


Kádár-hoz képest , Nixon meg Brezsnyev pörköltbe meg gulyásba való.


Visszavezethető ez a bálványozásra.

2012. jún. 18. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

azért, mert:

"Kádár alatt jobb volt"

:D

2012. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

no várj, itt van az én kedvencem:


Rákosi, hogy állítólagos népszerűségét megtudja, titkon beül egy moziba. Épp pereg a híradó, melyben átadják neki az augusztus 20-i új kenyeret. Mindenki feláll a moziban, és vastapssal köszönti: – Éljen Rákosi! Éljen Rákosi!

Rákosit földöntúli öröm önti el, ám a következő pillanatban valaki nagyot csap hátulról a fejére és így szól: – Tapsolj, kopasz, mert elvisz az ÁVO!

2012. jún. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, ez már jobb:D nemhiába akartam Rákosit tételnek, de leszavaztak:))
2012. jún. 18. 09:19
 7/7 anonim ***** válasza:
jqjaj, ez az utolsó nagyon jó vlt. XD
2012. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!