Egy dugattyúval lezárt hengerben m=8.3g tömegű hidrogéngáz van. A gáz hőmérsékletét dt=110.70C-al megnöveljük. A folyamat közben a gáz nyomása állandó marad. Mekkora a gáz által felvett hőmennyiség? A hidrogén moltömege 1g/mol.


2012. jún. 4. 22:57
 1/1 Silber ***** válasza:

A hidrogén móltömege 2 g/mol, ez így igencsak el van cseszve. Gondolom az ideális gázra vonatkozás miatt adtak 1 g/mol-t (individuális gázatomok), de ez akkor is igen nagy baki.


Számolás:

1.: Mólszám kiszámolása a tömeg és móltömeg alapján

2.: Ideális gázok esetén a belső energia U=3/2nRT

3.: Cv=U/T

4.: Cp=R+Cv

5.: H=n*Cp*dT

2012. jún. 5. 00:19