légyszíves, levezetést is írjátok le:))) fontos lenne.2012. jún. 4. 21:27
1/2 GLadislaus válasza:
Az egyetemes gáztörvény:
pV=nRT
Átrendezve:
n=pV/(RT)
p=580305 Pa
V=1,7 l=1,7*10^-3 m^3
R=8,314 J/(mol*K)
t=1560 °C ==> T=1833,15 K
Behelyettesítve az anyagmennyiség:
n=0,0647 mol
A molekulák darabszáma N=N(A)*n,
ahol N(A)=6,022*10^23 mol^-1 (Avogadro-szám)
Behelyettesítve:
N=3,898*10^22 (darab)
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2012. jún. 4. 22:37