Egy V=1.7liter térfogatú tartályban p=580305Pa nyomású ideális gáz van. A hőmérséklet t=1560C. Hány gázmolekula található a tartályban?

légyszíves, levezetést is írjátok le:))) fontos lenne.

2012. jún. 4. 21:27
 1/2 GLadislaus ***** válasza:

Az egyetemes gáztörvény:

pV=nRT

Átrendezve:

n=pV/(RT)


p=580305 Pa

V=1,7 l=1,7*10^-3 m^3

R=8,314 J/(mol*K)

t=1560 °C ==> T=1833,15 K


Behelyettesítve az anyagmennyiség:

n=0,0647 mol


A molekulák darabszáma N=N(A)*n,

ahol N(A)=6,022*10^23 mol^-1 (Avogadro-szám)


Behelyettesítve:

N=3,898*10^22 (darab)

2012. jún. 4. 21:48
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm:)
2012. jún. 4. 22:37