Fizika. Gimnázium 10. osztály. Az Re-t hogyan számolom ki?


[link]


párhuzamos kapcsolás.az elején kéne segíteni..az "I"-nél..azt tudom,hogy I=U/Re..de az Re-t hogyan számolom ki?...


előre is köszi.$:


2012. jún. 3. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Párhuzamos kapcsolásnál az eredő ellenállás Re=(1/R1)+(1/R2)+... vagy átrendezve Re=(R1*R2)/(R1+R2)=R1XR2 (replusz). A teljes kapcsolásod eredő ellenállása: Re=R1XR2+R3XR4=1.75 Ohm
2012. jún. 3. 15:37
 2/4 A kérdező kommentje:

és ezt esetleg?:$

/rajzért bocsii.

ugyanúgy az Re-t nem tudom.


[link]

2012. jún. 3. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:

((R2+R3)XR4)+R1.


Ennyire lusta nem lehetsz, hogy az előző élda mintájára nem csinálod...

2012. jún. 3. 16:18
 4/4 A kérdező kommentje:

nem lusta vagyok.csak utálom a fizikát.és nem is értem.

de am.nagyon szépen köszönöm.

2012. jún. 3. 16:33