párhuzamos kapcsolás.az elején kéne segíteni..az "I"-nél..azt tudom,hogy I=U/Re..de az Re-t hogyan számolom ki?...
előre is köszi.$:
2012. jún. 3. 15:23
1/4 anonim válasza:
Párhuzamos kapcsolásnál az eredő ellenállás Re=(1/R1)+(1/R2)+... vagy átrendezve Re=(R1*R2)/(R1+R2)=R1XR2 (replusz). A teljes kapcsolásod eredő ellenállása: Re=R1XR2+R3XR4=1.75 Ohm
2/4 A kérdező kommentje:
2012. jún. 3. 16:00
3/4 anonim válasza:
((R2+R3)XR4)+R1.
Ennyire lusta nem lehetsz, hogy az előző élda mintájára nem csinálod...
4/4 A kérdező kommentje:
nem lusta vagyok.csak utálom a fizikát.és nem is értem.
de am.nagyon szépen köszönöm.
2012. jún. 3. 16:33