Segitene valaki kiegyenlíteni a reakciókat?


Van egy kis gondom a kiegyenlítéssel. Tud valaki segíteni?


Na + H2SO4 = NaSO4 + H2

Na + H2CO3 = NaCO3 + H2

Al + HCl = AlCl + H2

Al + H2CO3 = AlCO3 + H2

Al + H2SO4 = AlSO4 + H2

Fe + HCl = FeCl + H2

Fe + H2SO4 = FeSO4 + H2

Fe + H2CO3 = FeCO3 + H2



2012. máj. 28. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

2Na+H2SO4=Na2SO4+H2

2Na+H2CO3=Na2CO3+H2

2Al+6HCl=2AlCl3+3H2

2Al+3H2CO3=Al2(CO3)3+3H2

2Al+3H2SO4=Al2(SO4)3+3H2

2012. máj. 28. 18:12
 2/5 anonim ***** válasza:

Fe+2HCl=FeCl2+H2

a többi jó ahogy van

2012. máj. 28. 18:14
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettetek!
2012. máj. 28. 20:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Rettenetes, hogy valaki ezt nem tudja megoldani. Hova fajul a világ... 1. osztályos matek feladat szintje.
2012. máj. 29. 07:25
 5/5 A kérdező kommentje:
Figyelj! Nekem sajna olyan tanárom volt aki nem tudta normálisan elmagyarázni! Ezt meg azért írtam ki ,hogy jól sikerüljön az év végi kémiám!
2012. máj. 29. 15:05