Van egy kis gondom a kiegyenlítéssel. Tud valaki segíteni?
Na + H2SO4 = NaSO4 + H2
Na + H2CO3 = NaCO3 + H2
Al + HCl = AlCl + H2
Al + H2CO3 = AlCO3 + H2
Al + H2SO4 = AlSO4 + H2
Fe + HCl = FeCl + H2
Fe + H2SO4 = FeSO4 + H2
Fe + H2CO3 = FeCO3 + H2
2012. máj. 28. 17:55
1/5 anonim válasza:
2Na+H2SO4=Na2SO4+H2
2Na+H2CO3=Na2CO3+H2
2Al+6HCl=2AlCl3+3H2
2Al+3H2CO3=Al2(CO3)3+3H2
2Al+3H2SO4=Al2(SO4)3+3H2
2/5 anonim válasza:
Fe+2HCl=FeCl2+H2
a többi jó ahogy van
3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettetek!
2012. máj. 28. 20:56
4/5 anonim válasza:
Rettenetes, hogy valaki ezt nem tudja megoldani. Hova fajul a világ... 1. osztályos matek feladat szintje.
5/5 A kérdező kommentje:
Figyelj! Nekem sajna olyan tanárom volt aki nem tudta normálisan elmagyarázni! Ezt meg azért írtam ki ,hogy jól sikerüljön az év végi kémiám!
2012. máj. 29. 15:05