Egy kisüzem 6 egyforma teljesítményű gépe 12 nap alatt gyártaná le a megrendelt csavarmennyiséget. Hány ugyanilyen teljesítményű gépnek kellene dolgoznia ahhoz, hogy ugyanennyi csavart 4 nap alatt készítsenek el?

2012. máj. 23. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

ez egy sima fordított arányosság... hányadikas anyag 4-5.?

1/3 idő alatt, 3szor annyi gép kell.... :P

2012. máj. 23. 19:21
 2/5 A kérdező kommentje:
bővebben nem lehetne? :D
2012. máj. 23. 19:30
 3/5 anonim ***** válasza:

elős vok megint! ennél bővebben????? :O

a forditott arányosság lényegét nagyjából vágod??

a mennyiséggel ne foglalkozz hiszen egyenlő, (a 2 változó szorzatának 1nek kell lennie) - szoval 1/3ad anniy idő alatt (mert nem 12 hanem 4 nap) 3szor anniy gépnek kell menni hogy ugyanannyi csavart csináljanak

(1/3 szor 3= 1, amit beszéltem h a szorzat 1)

2012. máj. 23. 19:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

6 gép ... ... ... 12 nap alatt

1 gép ... ... ... x nap alatt


x = 6*12/1 = 72 nap alatt gyártaná le a csavarokat 1 gép


4 nap alatt: 72/4 = 18 gép fogja legyártani a csavarokat 4 nap alatt


Egyszerűbben:


6 gép ... ... ... 12 nap alatt

x gép ... ... ... 4 nap alatt


x = 6*12/4 = 18 gép 4 nap alatt legyártja a csavarokat

2012. máj. 24. 02:10
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) így jobban értettem :)
2012. máj. 25. 13:22