Gazdasági környezet, veszteség számítás, segítene valaki? . A konyhának 24 kg tisztított sárgarépára van szüksége. A tisztítási vesztesége 24%, a további veszteség a hőkezelés során 18%.


a., Mennyi sárgarépát kell vételezni a raktárból?

b., Mennyi lesz az elkészített mennyiségnek a tömege?

c., Mennyi az összes veszteség százalékban?

Segítsen valaki, légyszíves. :))


2012. máj. 23. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

a, 24/0,76= 31,58 kg

b, 24*0,82=19,68

c, (19,68/31,5=0,623) 100-62,3=37,7

de nem egy bonyolult feladat :P

2012. máj. 23. 19:29
 2/3 A kérdező kommentje:
Áá, nagyonnagyon köszönöm szépen. :))
2012. máj. 23. 19:39
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

nincs mit :D

küldj egy zöld pacsit mert sok gyökér :( enm értékeli néha a trollkodásom :D és ezért romlik az arányom :(:

2012. máj. 23. 19:43