kerületét?
és magasságát?
ha az átlói: e=16mm f=12mm
2012. máj. 21. 20:52
1/3 anonim válasza:
Rajzold le. Ha meghuzod az atlokat, lesz 4 derekszogu haromszoged, aminek a befogoi 8 mm es 6 mm, az atfogo (10 mm) pedig a rombusz oldala.
2/3 anonim válasza:
Az átlók merőlegesek egymásra, és felezik is egymást.
oldala: a
(e/2)^2+(f/2)^2=a^2
64+36=a^2
10mm=a
innét kerület: 4*a
T=e*f
ebből kiszámolod a területet, mivel ismered a két átlót
T=a*m
ebbe pedig behelyettesítesz, T-t elöbb számoltad ki, a-t ismere, és igy kitudod számolni a m-t
remélem segítettem:)
3/3 A kérdező kommentje:
köszi (: nagyon (:
2012. máj. 21. 21:35