Hogy lehet kiszámolni egy rombusz oldalait?


kerületét?

és magasságát?

ha az átlói: e=16mm f=12mm



2012. máj. 21. 20:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Rajzold le. Ha meghuzod az atlokat, lesz 4 derekszogu haromszoged, aminek a befogoi 8 mm es 6 mm, az atfogo (10 mm) pedig a rombusz oldala.
2012. máj. 21. 21:10
 2/3 anonim ***** válasza:

Az átlók merőlegesek egymásra, és felezik is egymást.

oldala: a

(e/2)^2+(f/2)^2=a^2

64+36=a^2

10mm=a


innét kerület: 4*a


T=e*f

ebből kiszámolod a területet, mivel ismered a két átlót

T=a*m

ebbe pedig behelyettesítesz, T-t elöbb számoltad ki, a-t ismere, és igy kitudod számolni a m-t


remélem segítettem:)

2012. máj. 21. 21:11
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi (: nagyon (:
2012. máj. 21. 21:35