Melyik szögfügvénnyel kell megoldan és hogyan? Holnapra kell!

Egy 45 m magas épület egy 25 m magas épület tetejéről 14°2'-es emelkedési szög alatt látszik. Milyen messze van a két épület egymástól?

2012. máj. 20. 20:08
 1/5 anonim ***** válasza:

20 m lesz a szöggel szemközti befogó (45-25), a távolság a szög melletti. ajánlom a tangenst.


tg42°2' = 20 / x

2012. máj. 20. 21:19
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a feladatot, kapsz egy derékszögű háromszöget, melynek a szöggel szemközti befogója 45 - 25 = 20 m.


sin 14,2 = 20/x (szembe/mellette)


ebből kijön az x, ami az átfogó. ebből pitagorasz tétellel kijön a másik befogó (y), ami a két épület távolsága.


tehát x^2 + 20^2 = gyök y

2012. máj. 20. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit részletesebben:

[link]

2012. máj. 20. 21:37
 4/5 anonim ***** válasza:
bocs 2-es de nem egyszerűbb alapból tanges-szögfüggvénnyel számolni, ami a két befogó kapcsolatát mutatja meg?
2012. máj. 20. 23:18
 5/5 anonim ***** válasza:
de igen, sajnos szögfüggvényekben annyira nem vagyok otthon és mikor elkezdtem írni a postom, a tiéd még sehol nem volt. :))
2012. máj. 20. 23:52