Egy 45 m magas épület egy 25 m magas épület tetejéről 14°2'-es emelkedési szög alatt látszik. Milyen messze van a két épület egymástól?2012. máj. 20. 20:08
1/5 anonim válasza:
20 m lesz a szöggel szemközti befogó (45-25), a távolság a szög melletti. ajánlom a tangenst.
tg42°2' = 20 / x
2/5 anonim válasza:
Ha jól értelmezem a feladatot, kapsz egy derékszögű háromszöget, melynek a szöggel szemközti befogója 45 - 25 = 20 m.
sin 14,2 = 20/x (szembe/mellette)
ebből kijön az x, ami az átfogó. ebből pitagorasz tétellel kijön a másik befogó (y), ami a két épület távolsága.
tehát x^2 + 20^2 = gyök y
4/5 anonim válasza:
bocs 2-es de nem egyszerűbb alapból tanges-szögfüggvénnyel számolni, ami a két befogó kapcsolatát mutatja meg?
5/5 anonim válasza:
de igen, sajnos szögfüggvényekben annyira nem vagyok otthon és mikor elkezdtem írni a postom, a tiéd még sehol nem volt. :))