Informatika érettségin mind1 milyen keresési függvényt használok?

elég ha megjegyzem az FKERES-t és kész ,
2012. máj. 19. 15:43
 1/6 anonim ***** válasza:

ha jó a megoldás igen. És nekem is azt mondta a tanár h ne a sima keres függvényt, hanem az fkeres-t használjam.

(Vagy néha a hol.van és index egybeágyazása)

2012. máj. 19. 15:45
 2/6 anonim ***** válasza:

fkeres egyszerűbb, mint a hol_van+index :D

én is azt tudom annyi elég :)

2012. máj. 19. 17:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden megoldás, ami az elvileg előforduló bemenetekre helyes választ ad, elfogadható.

Pl. =2*A1 helyett helyes az =(A1+A1+A1+A1)/2 is.


Az Fkeres nem elég, gyakran van olyan feladat, ami nem oldható meg Fkeres-sel.

Pl. írja A16-ba annak a városnak a nevét, ahol a legmagasabb a népsűrűség! Ekkor nem abban az oszlopban kell keresni, ahonnan az adatot vesszük, és nem is tőle balra lévőben. Bár segédoszloppal megoldható, meg ha a negyedik paramétert használod, akkor az se gond, ha nincsenek sorrendben az adatok. OK, ha valaki nagyon tud, akkor elég az Fkeres. De ha valaki nagyon tud, akkor mással hamarabb végez :)

2012. máj. 19. 18:11
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi
2012. máj. 19. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden jó megoldás egyenértékű, csak ara vigyázz, hogy függvényt használj, ahol lehet (tipikusan a kerekítésnél szokták elrontani!). Szerintem pl. az index-hol.van sokkal egyszerűbb, mint az fkeres, amihez egyébként rendezett táblázat is kell.
2012. máj. 19. 19:59
 6/6 anonim ***** válasza:
aRRa, bocs
2012. máj. 19. 20:00