Egy egyenlő szárú háromszög alapja 42 cm, szárszöge 50°. Az alapot mindkét irányban a szár hosszával meghosszabítjuk. Mekkorák az így keletkezett háromszög oldalai?2012. máj. 18. 15:34
1/5 anonim válasza:
a=42cm
alfa= 50 fok
szár kiszámítása:
cos50=0,5a/b
b=21/cos50= 32,67 cm
tg50=m/0,5a
m=21*tg50=25 cm
az új háromszög alapja:
42+32,67+32,67= 107,34 cm
a magassága ugyanakkora marad mint az eredeti háromszög magassága:
ezért:
25^2+(107,34/2)^2=újháromszög szára ^2
újháromszög szára=59,2 cm
2/5 anonim válasza:
A válaszoló nagyon lelkesen igyekezett válaszolni, sajnos már az elején elnézte. cos 50 fok! Itt nincs olyan derékszögű háromszög amiben 50 fokos szög lenne, csak a fele, 25 fok van.
Én nem írtam végig, hátha így is megy már a két válasz alapján:
3/5 anonim válasza:
tényleg elnéztem, de mindegy is a levezetés lényege ott van a válaszomban..
4/5 anonim válasza:
Csak érdekességként
Az eredeti szár hossza
b = a/sqrt(1 - cosα)
Az új háromszög szára
b' = a*sqrt[(1 + sin(α/2))/(1 - cosα)]
Az új háromszög alapja
a' = a*(1 + 1/sinα)
DeeDee
*******
5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2012. máj. 22. 15:19