Matematika házifeladatom,10. osztály?

Egy egyenlő szárú háromszög alapja 42 cm, szárszöge 50°. Az alapot mindkét irányban a szár hosszával meghosszabítjuk. Mekkorák az így keletkezett háromszög oldalai?
2012. máj. 18. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

a=42cm

alfa= 50 fok


szár kiszámítása:

cos50=0,5a/b

b=21/cos50= 32,67 cm


tg50=m/0,5a

m=21*tg50=25 cm


az új háromszög alapja:

42+32,67+32,67= 107,34 cm


a magassága ugyanakkora marad mint az eredeti háromszög magassága:

ezért:


25^2+(107,34/2)^2=újháromszög szára ^2


újháromszög szára=59,2 cm

2012. máj. 18. 16:14
 2/5 anonim ***** válasza:

A válaszoló nagyon lelkesen igyekezett válaszolni, sajnos már az elején elnézte. cos 50 fok! Itt nincs olyan derékszögű háromszög amiben 50 fokos szög lenne, csak a fele, 25 fok van.

Én nem írtam végig, hátha így is megy már a két válasz alapján:

[link]

2012. máj. 18. 17:12
 3/5 anonim ***** válasza:
tényleg elnéztem, de mindegy is a levezetés lényege ott van a válaszomban..
2012. máj. 18. 17:26
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak érdekességként


Az eredeti szár hossza

b = a/sqrt(1 - cosα)


Az új háromszög szára

b' = a*sqrt[(1 + sin(α/2))/(1 - cosα)]


Az új háromszög alapja

a' = a*(1 + 1/sinα)


DeeDee

*******

2012. máj. 18. 23:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2012. máj. 22. 15:19