Kémiai számítások FONTOS?

valaki segítene nekem elmagyarázni mer tholnap TZ és ma jutott eszembe Oo 9.-es vagyok és lesznek benne kémiai számítások minden féle oldat számítás :( mivel a tanárom olyan,hogy felírja a táblára és vagy tudod vagy nem.Valaki segítene leírni,hogy hogy kell kiszámítani ezket? pl:400 1. cm3 0.2 mol/dm3-as sósav hány tömeg százalékos,ha az oldat sűrűsége 1.26 gr/cm3?
2012. máj. 17. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

V=400 cm3 =0,4 dm3

c=0,2mol/dm3


n= c×V= 0,4×0,2= 0,08 mol


M= 36,5g/mol

m= n×M= 2,92g

oldott anyag: 2,92g

oldat:

v=400cm3

S= 1,26g/cm3

m= V×S =504g


tömeg%

2,92:504 × 100 =5,8%

2012. máj. 17. 17:51
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. máj. 17. 18:04