Hol találok olyan számológépet az interneten amivel (pl 3√ 2 x 3√ 6 ) össze tudok szorozni gyököket?

már sok helyen kerestem de nem találtam.És nem értem azokat a nemzetközi jeleket.
2012. máj. 14. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Excel


Excelben a^b = á a b-ediken. És excel nem "gyököt von", hanem tört kihatóra emel. (Nem tudom, hogy világos-e, de harmadik gyök alatt az ugyanaz, mint 1/3-dikon. Négyzetgyök alatt = 1/2-diken).


Tehát pl:

A1-be: 2^(1/3)

A2-be: 3^(1/6)

A3-ba: =A1*A3

(Persze írhatnád azt is, hogy: =2^(1/3)*3^(1/6))


Amúgy x nem a legszerencsésebb jelölés (helyette inkább *), mivel matekban ezt a vektoriális szorásra használják, nem a sima szorzásra.

2012. máj. 14. 16:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Félrenézem, 6^(1/3) lenne mindkettő esetben természetesen.
2012. máj. 14. 16:01
 3/10 A kérdező kommentje:
én...lehet hogy ez szégyen 8.-os vagyok mi nem igy tanuljuk .Na ez ami nekem kínai.
2012. máj. 14. 16:09
 4/10 A kérdező kommentje:
azt mond meg hogy kell összeszorozin a fenti számot mert ilyeneken fönnakadok XD
2012. máj. 14. 16:10
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, nem szégyen, a törsz szorzás az még későbbi anyag (de mondjuk nem nagy szám).


És, a gyök és a hatvány ugyanolyna viszonyban van, mint a számláló és nevező, tehát lehet bővíteni.

Pl köb alatt 2, az ugyanaz, mint hatodik gyök alatt 2 a négyzeten, azaz hatodik gyök alatt 4.


De végülis itt ez nem számít, mert mindkettő gyök alatt van. a b-edik gyök alatt szorozva c a b-edik gyök alatt az ugyanannyi, mint a*c a b-edik gyök alatt


Tehát, amit fenn írtál az harmadik gyök alatt 12.

2012. máj. 14. 16:40
 6/10 anonim ***** válasza:

"tört alapú hatványozás"* "törsz szorzás" helyett

és

"mindkettő köbgyök alatt" "mindkettő gyök alatt" helyett

2012. máj. 14. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Tanultátok a gyökös mennyiségekkel történő számolást?

Egyébként a számítógépeden is van egy számológép, keresd meg, és üsd be a számokat meg a műveletet.


N = (3√2)*(3√6) szorzást úgy kell elvégezni, hogy külön összeszorzod a gyökjelen kívüli és a gyök alatti számokat.

A példa szerint

N = (3√2)*(3√6) = 3*3*√2*√6 = 9*√(2*6) = 9*√12

A gyök alatti mennyiség felírható 3*4 formában is, és 4-ből gyököt lehet vonni, így

9*√12 = 9*2*√3

N = 18√3

Így már csak két számmal kell dolgozni.

2012. máj. 14. 18:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért keresed az interneten, amikor benne van a Windows kellékeiben?
2012. máj. 14. 20:08
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért mert nem értem azokat a nemzetközi kotyvalákokat .Lehet hogy Magyarországon még találkonak az olyan jlekkel de Romániában szükön
2012. máj. 15. 12:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Google!


A keresobe egyszeruen beirod a kifejezest, es kiszamolja. :D


pl ird be, hogy "3sqr(2) x 3sqr(6)", es ki kell adja az eredmenyt.

2012. máj. 18. 17:33