fizika2012. máj. 7. 16:14
1/4 anonim válasza:
Np=460
Nsz=1150
Up=24V
Usz=?
460/1150=24/Usz
Usz=460/1150/24
Usz=60V
2/4 anonim válasza:
A feszültségek aránya a menetszámok arányával egyezik meg:
U2 / U1 = N2 / N1 => U2 = (N2 / N1) * U1 = (1150 / 460) * 24 V = 60 V
3/4 anonim válasza:
Vagyis rosszul írtam:
Usz=24/(460/1150)
Usz=60V
4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! :)
2012. máj. 7. 16:37