Tudnátok segiteni? A transzformátor primer tekercse 460menetű, a szekunder tekercs pedig 1150 menetű. A primer feszültsége 24V. Mekkora a szekunder feszültsége?

fizika
2012. máj. 7. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Np=460

Nsz=1150

Up=24V

Usz=?


460/1150=24/Usz

Usz=460/1150/24

Usz=60V

2012. máj. 7. 16:20
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A feszültségek aránya a menetszámok arányával egyezik meg:

U2 / U1 = N2 / N1 => U2 = (N2 / N1) * U1 = (1150 / 460) * 24 V = 60 V

2012. máj. 7. 16:20
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagyis rosszul írtam:


Usz=24/(460/1150)

Usz=60V

2012. máj. 7. 16:22
 4/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm! :)
2012. máj. 7. 16:37