Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyarból az Egri csillagokat...

B.Márti kérdése:

Magyarból az Egri csillagokat olvassuk éppen. Házira azt kaptuk, hogy találjuk meg a választ arra a kérdésre, hogy KIK IS VALÓJÁBAN AZ EGRI CSILLAGOK?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 27. 18:57
 1/8 halibel válasza:
Nem biztos,hogy jó, de szerintem az egri nők.
2012. ápr. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is arra gondolok, hogy az egri nők.

Ezt az oldalt találtam:


[link]


Bár nincs kimondva, de én azt gondolom, hogy csak az egri nők lehetnek.

2012. ápr. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez lesz az!Kösziii!!!Sokat segítettetek!! :)))
2012. ápr. 28. 12:40
 4/8 legendavagyok01 ***** válasza:
100%
Gárdonyi nem csak a nőket, hanem az összes várvédő egri hőst értette csillagok alatt.
2012. ápr. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Legelőször nekem is az volt a válaszom,hogy a várvédőkre gondol.A tanárnőm szerint nem ez a helyes válasz.Ezért majd holnap megpróbálkozom a várvédő nőkkel.:))
2012. ápr. 29. 12:54
 6/8 legendavagyok01 ***** válasza:

Például itt ezt találtam:

[link]


3. Mit jelent a regény címe?

A csillag az egyéni sors jelképe. Az egri csatában harcoló emberek sorsát mutatja be, akik reménytelen helyzetben vállalták a küzdelmet, és hősként jutottak el a győzelemig.


Itt pedig akkor lesz helyes a válasz, ha azt írod be: az egri hősöket

[link]

2012. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valójában neked is igazad van!Ma volt a feletetés és a nők bizonyultak a csillagoknak.A tanárnő is felolvasott valamit,amiben az állt,hogy azért a nők,mert főztek,mostak a katonákra és nő léttükre a harcban is valamiféleképpen részt vettek,amit a regényben olvashatunk,hogy hogy történt.Habár szerintem is minden várvédőre mondhatnánk,hogy csillagok... :)))
2012. ápr. 30. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:
ez valami feminista maszlag?
2012. máj. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!