Ábrázolja az f (x) =-2^x +1?


Adja meg az értelmezési tartományt és értékkészletet!

számítsa ki a függvény értékét az x=-5

szűkítse le a (-1,2( intervallumra!


2012. ápr. 27. 12:20
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

f(x)"-2^x +1


a telefonommal megpróbáltam ábrázolni, egy érdekes parabola lesz???

2012. ápr. 27. 12:23
 2/21 A kérdező kommentje:
(-2^x)+1 (mínusz 2 az Xediken van felső indexben)(majd ehez hozzáadunk 1-t)
2012. ápr. 27. 12:25
 3/21 anonim ***** válasza:

Van egy kis gond azzal a függvénnyel:

Mínusz számoknak csak egész hatványai léteznek, azok is páros-páratlan hatvány szerint változó előjellel.

2012. ápr. 27. 12:28
 4/21 A kérdező kommentje:

szerintem 0-nál 0,

1-nél -1

2-nél -3

3-nál -7 lesz a függvény értéke, ez jó?

2012. ápr. 27. 12:42
 5/21 anonim ***** válasza:

Nem. -2-nek:

0-ik hatványa 1

1. hatványa -2

2. hatványa +4

3. hatványa -8

Törtrészeinek pedig nem értelmezzük a hatványát, így már érted, mire akarok rávilágítani?

2012. ápr. 27. 12:46
 6/21 A kérdező kommentje:
lehet, hogy kezdem megérteni! :) és akkor ugye ezeket az értékeket, amiket leírtál már nem kell eltolnom eggyel felfelé?!
2012. ápr. 27. 12:52
 7/21 anonim ***** válasza:
De igen, el kell tolni 1-el felfelé, csak a pontokat nem szabad összekötni.
2012. ápr. 27. 12:56
 8/21 A kérdező kommentje:
de ha nem kötöm össze akkor, hogy szűkítek intervallumra?
2012. ápr. 27. 12:59
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha nincs zárójel, akkor 2^x -ennek kell venni a -1 szeresét.


2^x-et tudod ábrázolni?

Exponenciális függvény.

2. lépésben ábrázolod -2^x-ent. Vagyis tükrözni kell az x tengelyre.

3. lépés -2^x+1

El kell tolni fölfelé 1-et.


Lerajzolod az egész függvényt és leszűkítést úgy csinálod, hogy más színnel beszínezed a -1,2 közötti részt. -1-hez raksz tömött karikát. 2-höz lyukas karikát.


x=-5 -nél


-2^(-5)+1=-1/32+1=31/32

2012. ápr. 27. 13:07
 10/21 anonim ***** válasza:

Amíg a hatványalap negatív szám, addig nem létezik a tört kitevője a valós számok halmazán.

Nem nézted el a feladatot?

Esetleg -(2^x)+1 ? Így lenne értelme.

2012. ápr. 27. 13:11
1 2 3